News

[CZE] Mistrovství se přehouplo do své druhé poloviny. (druhá tisková zpráva)

September 4, 2021 05:25 PM

V pražském hotelu Don Giovanni pokračovalo Mistrovství Evropy seniorských družstev, v současné chvíli je již odehráno v obou kategoriích pět kol.

V kategorii nad 50 let prozatím favorité potvrzují svoji pozici. Ve vedení jsou s plným bodovým ziskem reprezentační družstva České republiky a Slovenska. Zápasem, který nejspíše rozhodne o titulu mistra Evropy, bude v osmém kole duel výše zmíněných. O medailové pozice zdatně bojují i další dva české týmy, ŠK Bohemia Pardubice a 1960-69. Jediným hráčem, který zvítězil ve všech dosavadních pěti kolech, je slovenská dvojka, velmistr Martin Mrva. 

Mnohem vyrovnanější je situace v kategorii nad 65 let a je víceméně jasné, že o medailistech se rozhodne až v závěrečných dvou kolech. Prozatím je v čele stoprocentní tým Izraele 1, který již porazil dva nejvýše nasazené týmy – německý Lasker Schachstiftung GK a český Lysá nad Labem-100 let. Izraelský tým přijel do Prahy bez velkých hvězd, ale těží z velké kvality všech členů. První nasazený Lasker Schachstiftung GK ztratil pouze dva zápasové body a drží tak samostatné druhé místo. O průběžné třetí místo se dělí hned tři týmy: již zmíněná Lysá nad Labem-100 let, reprezentační tým Maďarska a překvapivě taktéž Chess Academy Praha, v jehož týmu na 1. šachovnici září IM Josef Přibyl.

Petr Pisk

ředitel ME seniorských družstev 2021