News

Tisková zpráva z ME mládeže v šachu po čtvrtém kole

August 21, 2012

H12 je označení kategorie, která dělá českým barvám největší radost. Hlavním vlajkonošem je po čtyřech vyhraných kolech průběžně první frýdecko-místecký Van Nguyen Thai Dai, jehož s bodem ztráty následují ještě Filip Nový a Gustav Brejník. Vedle pozvolného probouzení v nejstarší chlapecké kategorii H18 v podobě výher IM Vojtěcha Pláta a FM Tadeáše Kriebela, jsme svědky pokračující spanilé jízdy Patrika Melzera v H16. Další skalp 2300+ znamená pro hráče Slovanu Havířov 3,5/4 a dnešní souboj s Christophem Menezesem (2279) na třetím stole.

V chlapcích si skvěle vedou polští hráči. Jména IM Kamil Dragun, FM Kacper Drozdowski, FM Jan-Krzysztof Duda, Radoslaw Gajek, Kacper Grela, Milosz Szpar figurují na předních příčkách svých kategorií. V dívčích kategoriích je situace o poznání pestřejší. V D18 ještě hrají prim Rusky, když ale nahlížíme do mladších kategorií, přidávají se reprezentace Maďarska, Polska, Bulharska nebo Rumunska.

Česká děvčata jsou vidět v D10 díky Julii Vilímové (1505), která má na svém kontě tři výhry. Stejný bodový zisk má na svém kontě v D14 i Jitka Jánská (1892) s Nelou Pýchovou (1786), v kategorii výše si z našich nejlépe vede Jana Maříková (1887) taktéž se třemi body.

Z kapacitních a bezpečnostních důvodů nemají bohužel diváci do hotelu v době konání akce přístup.

Pořadatelem akce je z pověření Evropské šachové federace ECU a Šachového svazu České republiky agentura AVE-KONTAKT s.r.o., pořadatel mezinárodního šachového festivalu Czech Open a seriálu turnajů Czech Tour.

Hlavními partnery akce jsou hlavní město Praha, TOP HOTEL Praha, Česká podnikatelská pojišťovna, Nadace ČEZ a společnost Océ Česká republika. Dalšími partnery jsou Infinity, Auto In – prodejce vozů Ford a ChessBase.

Jan Mazuch, ředitel ME mládeže v šachu 2012
Jiří Petružálek, generální manažer ME mládeže v šachu 2012 (tel. 602 112 302)
Petr Pisk, delegát ŠSČR u ECU (tel. 731 465 344)